Wrocław - z "Fundacją PZU z Kulturą"

30 stycznia 2020 r. uczniowie naszej Szkoły z klas 1-4 wzięli udział w kolejnym wyjeździe w ramach projektu "Fundacja PZU z Kulturą".

Tym razem dzięki pomocy Stowarzyszenia Mieszkańców i Przyjaciół Wsi Kępy i Kosiska, nasze dzieci zwiedziły Panoramę Racławicką, wzięli udział w spektaklu teatralnym w Teatrze Lalek oraz zwiedziły Ostrów Tumski i Rynek we Wrocławiu.

Panorama Racławicka we Wrocławiu to miejsce skrywające jeden z najciekawszych zabytków dziewiętnastowiecznych - wielkie malowidło (15x114m), przenoszące widza w inną rzeczywistość i inny czas. Pomysłodawcą malowidła był znany lwowski malarz Jan Styka, a do współtwórców malowidła należy Wojciech Kossak. Panorama jest upamiętnieniem setnej rocznicy Insurekcji Kościuszkowskiej oraz bitwy racławickiej.

W Teatrze Lalek we Wrocławiu dzieci zobaczyły spektakl pt. "PIEKŁO - NIEBO". Było to baśniowe widowisko, którego akcja rozgrywa się między ziemią, niebem i piekłem.

Tę trochę wesołą, a trochę smutną historię opowiada nam Tadzio, który po odejściu mamy schował się w szafie i nie chce z niej wyjść. Wraz z nim przeżywamy stratę i próbujemy się z nią pogodzić.

Kolejnym punktem było zwiedzanie z przewodnikiem. Zobaczyliśmy najważniejsze zabytki Ostrowa Tumskiego i wrocławskiego Rynku. Drobny deszcz nie wystraszył uczestników i wszyscy jak prawdziwi detektywi wypatrywali kolejnych słynnych wrocławskich krasnali, których liczba rośnie z dnia na dzień. W tej chwili jest ich już 600, w tym 100 ukrytych w budynkach.

Ostatnim punktem była wizyta w KFC, na którą dzieci czekały z niecierpliwością. Wszyscy zadowoleni, szczęśliwie wrócili do domu.