POMOC UKRAINIE !!!

Elżbieta Jedlecka Wójt Gminy Wądroże Wielkie

Drodzy Mieszkańcy Gmina Wądroże Wielkie , sytuacja naszych sąsiadów na Ukrainie jest coraz trudniejsza.

Wojna wywołana przez Rosję trwa, przez co cierpią ci najsłabsi, niewinni - matki z dziećmi, osoby starsze, ranni żołnierze i cywile!

Oni potrzebują naszej pomocy

Wiem, że zawsze na Was można liczyć, dlatego

od 28 lutego (PONIEDZIAŁEK) uruchamiamy Punkt Zbiórki Humanitarnej w Centrum Biblioteczno-Kulturalne w Wądrożu Wielkim (świetlica wiejska).

Chcemy zebrać i przekazać rzeczy, które na pewno są potrzebne w ogarniętej wojną Ukrainie

Czego potrzebujemy ?

medyczne środki pierwszej pomocy - gaziki, bandaże, strzykawki, podkładki ortopedyczne, woda utleniona, wlew glukozy, insuliny, potasu, plastry i leki przeciwbólowe. Wszystkie środki pierwszej pomocy będą potrzebne.

środki do higieny osobistej,

latarki, baterie, świece, powerbanki, butelki z filtrem wody,

koce termiczne, batony energetyczne, artykuły długoterminowe itp.

Gdzie można przynieść rzeczy ??

Punkt zbiórki pomocy humanitarnej czynny od poniedziałku do soboty od godz. 8:00 do 16:00.

Wszystkie zebrane rzeczy przekażemy do Miasto Jawor , gdzie organizowana jest zbiórka i transport do miast partnerskich: Berdyczowa i Zlotonosza.

Wierzę w Wasze gorące serca i chęć niesienia pomocy bliźnim .

Pokój Ukrainie !

Nigdy więcej wojny!