"Fundacja PZU z Kulturą" - wyjazd do opery we Wrocławiu

7 lutego 2020 r.

Trzecim działaniem w ramach projektu  "Fundacja PZU z Kulturą" był wyjazd do opery we Wrocławiu. Sztuką z którą zapoznali się uczniowie to "Halka" Stanisława Moniuszki. Moniuszko był polskim kompozytorem żyjącym w latach 1819-1872. Ma on na swoim koncie wiele kompozycji. "Halka" Stanisława Moniuszki to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych i najpopularniejszych polskich oper, należąca do najczęściej wystawianych dzieł. Jej twórcę nazywamy często ojcem polskiej opery narodowej."Halka" jest sztuką czteroaktową. Opowiada o tragicznym losie Halki porzuconej przez niewiernego i przewrotnego kochanka. Było to bardzo atrakcyjne wydarzenie, ponieważ dla dzieci był to pierwszy kontakt z operą. Poznane zasady zachowania się w operze, adekwatny ubiór do sytuacji i treść utworu spowodowały u dzieci głębsze przeżycia emocjonalne i na dłużej pozostaną w ich pamięci. W wyjeździe wzięli udział uczniowie z klasy 6,7 i 8 oraz nauczyciele, rodzice i członkowie Stowarzyszenia Mieszkańców i Przyjaciół Wsi Kępy i Kosiska.