Środa, 2024-05-01

Imieniny: Józefa, Lubomira

ZASADY WYDAWANIA DUPLIKATÓW

Zasady wydawania duplikatów legitymacji szkolnych i świadectw szkolnych oraz  pobierania opłat za te czynności w Szkole Podstawowej w Budziszowie Wielkim

Załącznik nr I do Zarządzenia nr 2/2011  z dnia  01. 03. 2011 r.

Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 kwietnia 2017 r. zmieniające rozporządzenie
w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych (Dz. U. 2017 poz. 794)
Ustawa z dnia 16 listopada 2006 r. o opłacie skarbowej (Dz. U. z 2006r. nr 225 poz. 1635 ze zmianami )

I. Zasady wydawania duplikatów legitymacji szkolnych.

1. W przypadku utraty oryginału legitymacji szkolnej rodzice ucznia mogą wystąpić
    do dyrektora szkoły z pisemnym wnioskiem o wydanie duplikatu legitymacji szkolnej.
    (Załącznik nr 1)
  2. Do wniosku należy dołączyć podpisane aktualne zdjęcie legitymacyjne (nazwisko i imię, data urodzenia, adres zamieszkania, klasa) oraz dowód wpłaty za duplikat.
  3. Za wydanie duplikatu legitymacji szkolnej pobiera sie opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od poświadczenia własnoręczności podpisu tj. 9 zł.

II. Zasady wydawania duplikatów świadectw szkolnych.

1. 1.      W przypadku utraty oryginału świadectwa rodzice ucznia lub pełnoletni absolwent może wystąpić
    do dyrektora szkoły z pisemnym wnioskiem o wydanie duplikatu świadectwa z podaniem przyczyny ubiegania się o duplikat oraz określeniem: roku ukończenia szkoły. (Załącznik nr 2)
  2. 2.      Do wniosku należy dołączyć dowód opłaty skarbowej.
  3. Za wydanie duplikatu świadectwa szkolnego pobiera sie opłatę w wysokości równej kwocie opłaty skarbowej od legalizacji dokumentu tj. 26 zł.
  4. Duplikat wystawia się na druku obowiązującym w okresie wystawienia oryginału lub na formularzu zgodnym z treścią oryginału świadectwa.
  5.  Jeżeli Szkoła nie posiada dokumentacji przebiegu nauczania albo nie jest ona wystarczająca do wystawienia duplikatu, wydaje się zaświadczenie stwierdzające, że wystawienie duplikatu nie jest możliwe.
    W tym przypadku odtworzenie oryginału świadectwa może nastąpić na podstawie odrębnych przepisów, w drodze postępowania sądowego.
  6. Duplikat może zostać odebrany osobiście przez osobę zainteresowaną lub przez inne osoby posiadające pisemne upoważnienie po potwierdzeniu odbioru dokumentu własnoręcznym podpisem lub wysyłany jest pod wskazany we wniosku adres.

III. Powyższe opłaty należy wnosić na konto:

Budziszów Wielki 10, 59-430 Wądroże Wielkie

Bank Spółdzielczy w Jaworze oddz. Mściwojów 63 8647 1020 0215 0866 2000 0001

z dopiskiem

„Za duplikat legitymacji / świadectwa” oraz imię i nazwisko ucznia/wnioskodawcy.